Hoe maak je een 404 pagina met Elementor?

404 page maken met een Elementor template

Kom je op een onbestaande url dan toont wordpress standaard dat de pagina niet gevonden kan worden. Bezoekers zijn op je website en kunnen het menu en footer nog aanklikken. Maar om nu nog meer uit je 404 pagina te halen (lees dit artikel), gaan we deze zelf aanmaken met Elementor.

Templates van Elementor voor je 404 pagina

Elementor is een builder voor Wordtpress. Deze heeft een bibliotheek met templates om makkelijk en snel je eigen 404 pagina te kunnen aanmaken. Deze functie is enkel beschikbaar in de Pro versie van Elementor en kan niet met de gratis versie.

404 templates van Elementor

404 page met Elementor template – video tutorial

Hoe maak je je 404 aan met Elementor? Stap-voor-stap

Ga naar Templates – Theme builder

Templates - theme builder

Klik op “Nieuwe toevoegen”

Nieuwe template maken

Er opent nu een scherm waar je moet kiezen welke template je wilt aanmaken.

Selecteer eerst het type template dat je wilt aanmaken. Kies hier voor “Single”.

Bij Post Type kies je voor “404 page”

Geef je template een naam. Volgens de website van Elementor mag je de template niet met 404 beginnen omdat dat anders een conflict kan opleveren qua urls. Noem deze bijvoorbeeld “Pagina onbekend”.

Klik op de knop “Template aanmaken”

404 template aanmaken met Elementor

Kies een template waarvan jij wilt vertrekken en klik op “invoegen”.

Template invoegen

Nu kan je deze pagina gaan aanpassen. De tekst in het Nederlands zetten, eigen urls toevoegen, een foto aanpassen. 

Een zoekvenster voorzien op je 404 is zeker aan te raden. Dit omdat men op een foute pagina terecht gekomen is, en men zo toch onmiddellijk verder kan zoeken binnen jouw site.

Ook een lijstje met veel bezochte pagina’s waarop mensen onmiddellijk kunnen klikken is iets wat je best voorziet.

Hoe pas je deze aan?

Klik op het woord

Aan de linkerkant van je scherm zie je deze 3 menu-items. Ga daarnaartoe en klik er een aan zodat deze open gaat.

Aanpassen 404 template

Bij tekst (zie hierboven), geef je je url een naam. Bij link vul je de url in naar de pagina waartoe je je bezoeker wilt leiden. Voor de homepage zet je een /

Wat je eventueel ook kan voorzien op deze pagina is een optin-formulier (inschrijven voor de nieuwsbrief of nog beter een gratis ebook weggeven in ruil voor een e-mailadres).

Klik op het Map-icoontje. Je komt opnieuw in de bibliotheek met 404 templates.

Klik bovenaan waar 404 staat op het kruisje. Zo verwijder je de filter om enkel 404 templates te zien. Uit alle blokken die je nu te zien krijgt kan je kiezen wat je op de pagina wilt. 

Kies hier een blok met invulformulier en klik op “Invoegen”.

Zodra je pagina klaar is , klik je links onderaan op “Publiceren”.

Klik vervolgens ook op “Save & Close”.

Je 404 template bekijken

Hoe weet je nu dat je net aangemaakte 404 pagina ook werkt?

Ga naar een pagina die niet bestaat. Dat doe je door je url in te typen, gevolgd door / en een reeks tekens. Bijv.: www.onlinevibes.be/gdsfgesdf

Op deze pagina zie je je net aangemaakte 404 pagina. Klik eens op alle links om te testen dat deze werken. Als dat allemaal in orde is, dan ben je klaar. 

Had je iets aan deze tutorial? Laat het met dan zeker even weten in een reactie onderaan deze pagina. Op zoek naar andere Tutorials over Elementor, deze vind je hier. Mis je nog iets, geef gerust een seintje.

Delen:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Vrijheidsboost

Download mijn gratis e-book Vrijheidsboost en blijf op de hoogte van het laatste nieuws van deze blog (over online ondernemen en beleggen)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ook lezen?